THE NUN RUN

Age Group Results

March 20, 2010


Results By 4 Peaks Racing

Men: 0- 4 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99
Women: 0- 4 5- 6 7- 8 9-10 11-12 13-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99

5km

Overall Female Overall Winners

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    LEE LABRUM                        MILLVILLE  UT         351   44       12      21:33.7    6:57/M             
       2    KELLY KOBASHIGAWA                 PEORIA  AZ            341   16       16      23:23.4    7:33/M             
       3    TAYLOR KITZKE                     PRIOR LAKE  MN        332   16       24      24:51.7    8:01/M             
Top

Female 4 and under

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    SARAH REDFORD                                           773    0      210      40:05.2   12:56/M             
Top

Female 5 to 6

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    EVA BRUCE                         AVONDALE  AZ           71    5      235      43:29.0   14:02/M             
       2    MARY DEBATES                      CHANDLER  AZ          152    5      280      48:39.4   15:42/M             
       3    MIAH BERGHOFF                     PHOENIX  AZ            44    6      384      56:15.8   18:09/M             
       4    ANNIE SALASEK                     PHOENIX  AZ           582    6      388      56:28.7   18:13/M             
Top

Female 7 to 8

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    RHEMY CRAWFORD                                          776    8      108      31:18.7   10:06/M             
       2    EZELLA RIDENOUR                   PHOENIX  AZ           544    7      244      45:45.2   14:45/M             
       3    ASHTON MULLIKIN                                         840    7      276      48:23.7   15:36/M             
       4    KAITRIN HALEY                                           759    7      277      48:32.9   15:39/M             
       5    THERESA DEBATES                   CHANDLER  AZ          151    8      279      48:34.6   15:40/M             
       6    MONICA SALASEK                    PHOENIX  AZ           583    8      387      56:28.6   18:13/M             
       7    ANNA COSENTINO                    GILBERT  AZ           130    7      458    1:04:49.0   20:55/M             
Top

Female 9 to 10

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    HAILEY COLLIER                    CHANDLER  AZ          115    9       96      29:57.0    9:40/M             
       2    MIRANDA CHAVIRA                   TEMPE  AZ             106    9      124      32:04.1   10:21/M             
       3    ISABELLA DICARO                                         750    9      125      32:06.8   10:21/M             
       4    CLAIRE HALEY                      PHOENIX  AZ           255   10      226      42:32.5   13:43/M             
       5    TATUM SLATE                       CHANDLER  AZ          627   10      246      45:51.2   14:47/M             
       6    EMMA WATTS                        SURPRISE  AZ          697    9      282      49:16.4   15:54/M             
       7    CAYLEE OETJEN                     GILBERT  AZ           483   10      313      51:58.6   16:46/M             
       8    CAMILLE HAYS                                            794   10      414      59:18.2   19:08/M             
Top

Female 11 to 12

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    ASHLYN COLLIER                    CHANDLER  AZ          114   12       53      27:14.6    8:47/M             
       2    SARAH PHILLIPS                    PHOENIX  AZ           507   11       73      28:23.0    9:09/M             
       3    AMANDA BERGSTROM                  PHOENIX  AZ            48   11      245      45:48.5   14:46/M             
       4    MARY JANE O'GARA                  GOODYEAR  AZ          486   11      273      48:01.2   15:29/M             
       5    DIANA MCDONALD                    CHANDLER  AZ          418   12      278      48:33.2   15:40/M             
       6    DANICA ROLLIER                    PHOENIX  AZ           558   11      341      53:59.7   17:25/M             
       7    SYDNEY JOHNSON                                          799   11      358      54:52.9   17:42/M             
       8    KAYLEE TAYLOR                     GILBERT  AZ           662   11      439    1:02:44.1   20:14/M             
Top

Female 13 to 14

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    ERIN LEAHY                        PHOENIX  AZ           362   14       40      26:17.6    8:29/M             
       2    JENNIFER SUTER                    BURNSVILLE  MN        650   13       52      27:14.0    8:47/M             
       3    LEXI TARTAGLIO                    PHOENIX  AZ           657   13      185      37:10.9   11:59/M             
       4    PHOEBE GLAWE                      PHOENIX  AZ           228   13      201      38:59.0   12:35/M             
       5    THERESE HUNDELT                                         807   14      227      42:33.0   13:44/M             
       6    LIBBY HERRING                     LITCHFIELD PARK  AZ   275   14      391      56:35.2   18:15/M             
Top

Female 15 to 19

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    ANASTASIA STARK                   NEVADA  IA            637   19       38      26:13.9    8:27/M             
       2    CORTNEY LABRUM                    MILLVILLE  UT         353   16       55      27:19.8    8:49/M             
       3    EMILY ABDUL                       GLENDALE  AZ            2   16      103      30:49.7    9:56/M             
       4    BRIDGETTE DEBATES                 CHANDLER  AZ          148   15      122      31:59.6   10:19/M             
       5    KARLA MARTINEZ                    PHOENIX  AZ           406   15      142      33:19.3   10:45/M             
       6    GABRIELLE LOUT                    TEMPE  AZ             387   17      151      33:35.0   10:50/M             
       7    ASHLEY CONRADSON                  SURPRISE  AZ          123   19      169      35:54.1   11:35/M             
       8    NATALIE BROWN                                           803   15      200      38:51.9   12:32/M             
       9    ELIZABETH KEUTER                  GILBERT  AZ           320   16      231      42:59.9   13:52/M             
      10    MARY LABADIE                      PHOENIX  AZ           350   19      252      46:32.3   15:01/M             
      11    REBECCA WRAITH                    SCOTTSDALE  AZ        728   18      261      47:01.3   15:10/M             
      12    TAYLOR HOHENBERG                                        838   15      325      52:39.3   16:59/M             
      13    JULIE FLETCHER                    PHOENIX  AZ           201   18      337      53:55.1   17:24/M             
      14    SARAH FLETCHER                    PHOENIX  AZ           202   15      339      53:56.1   17:24/M             
      15    MICHELLE CONROY                                         797   19      376      55:41.5   17:58/M             
Top

Female 20 to 29

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    RANDI HARTMANN                    PHOENIX,  AZ          265   23       36      26:06.5    8:25/M             
       2    KIMBER LABRUM                     MILLVILLE  UT         352   20       37      26:09.7    8:26/M             
       3    KALI DON                          CHANDLER  AZ          167   25       45      26:58.1    8:42/M             
       4    BRANDY JACKSON                    GILBERT  AZ           292   27       60      27:42.1    8:56/M             
       5    ALLY LONG                         SAN DIEGO  CA         382   26       68      28:06.4    9:04/M             
       6    SR AUGUSTINE MA REYBURN           BLACK CANYON CITY     536   29       79      28:37.5    9:14/M             
       7    NICOLE GONZALES                   GLENDALE  AZ          232   29       84      28:55.7    9:20/M             
       8    TINA PHIFER                                             843   24       85      28:56.2    9:20/M             
       9    CRYSTAL MULE                      PHOENIX  AZ           460   28       88      29:21.0    9:28/M             
      10    KATELYN FEENEY                    PHOENIX  AZ           190   23       89      29:24.2    9:29/M             
      11    IZZY PLANKERS                     MOORHEAD  MN          515   20       93      29:37.0    9:33/M             
      12    ALEX KOUPAL                       PHOENIX  AZ           344   27       98      30:11.2    9:44/M             
      13    ANASTASIA REIMANN                 MESA  AZ              534   27      100      30:33.6    9:51/M             
      14    KATE PESCHEL                      GLENDALE  AZ          503   23      101      30:43.7    9:55/M             
      15    KENDRA DESLO                      GLENMDALE  AZ         160   20      104      30:54.0    9:58/M             
      16    TYEESE GAINES-REID                HAMDEN  CT            212   29      105      30:56.4    9:59/M             
      17    LYDIA SHELLY                      GLENDALE  AZ          617   24      116      31:44.0   10:14/M             
      18    MIMI EATON                        SCOTTSDALE  AZ        179   29      117      31:49.2   10:16/M             
      19    FATIMA GARCIA                     SCOTTSDALE  AZ        216   27      129      32:30.5   10:29/M             
      20    LAURA LINDQVIST                   GILBERT  AZ           376   29      131      32:41.0   10:33/M             
      21    JESSA MACK                        FLAGSTAFF  AZ         397   29      138      33:03.2   10:40/M             
      22    ALLISON LOWE                      GLENDALE  AZ          388   23      146      33:29.4   10:48/M             
      23    SARAH VENNE                       BLOOMINGTON  CA       687   27      153      34:13.7   11:02/M             
      24    MELISSA KLOSE                     LA CANADA  CA         338   28      157      34:41.9   11:11/M             
      25    TAHNEE UDERO                      ALBUQUERQUE  NM       678   29      162      34:54.1   11:15/M             
      26    RACHEL AJA                        BUCKEYE  AZ             5   28      167      35:21.7   11:24/M             
      27    JAMIE JAMES                                             842   25      176      36:43.6   11:51/M             
      28    AMY HANSEN                        PHOENIX  AZ           263   26      183      37:01.8   11:56/M             
      29    KITZIA LOPEZ                      DIAMOND BAR  CA       385   27      189      37:55.3   12:14/M             
      30    RENEE BINDL                       PEORIA  AZ             53   26      194      38:23.3   12:23/M             
      31    TERESA SWAZIEK                    TEMPE  AZ             652   22      195      38:25.3   12:24/M             
      32    TIFFANY BYERLY                                          845   24      196      38:25.7   12:24/M             
      33    EMILY SCHMID                      TEMPE  AZ             597   26      198      38:45.0   12:30/M             
      34    ALLISON MANCINELLI                                      747   23      205      39:11.3   12:38/M             
      35    LAUREN SCHELLER                   BUCKEYE  AZ           594   26      208      39:33.4   12:45/M             
      36    RASHONDA RICHARDSON               ALEXANDRIA  VA        541   29      213      40:26.1   13:03/M             
      37    ANNA BIERNE                       SCOTTSDALE  AZ         51   23      214      40:28.5   13:03/M             
      38    ZIA BARTLEY                       EDGEWATER PARK  NJ     31   27      241      45:05.8   14:33/M             
      39    LINDSAY SLATE                     CHANDLER  AZ          624   26      247      45:52.1   14:48/M             
      40    SARAH GIBSON                                            756   25      248      45:52.6   14:48/M             
      41    MARIA SCHMIDT                     PEORIA  AZ            599   21      253      46:33.0   15:01/M             
      42    RENEE SCHLENKER                                         812   25      255      46:38.0   15:03/M             
      43    LAUREN HOYT                       GLENDALE  AZ          285   28      256      46:38.3   15:03/M             
      44    SALLY BIRT                                              810   23      257      46:38.3   15:03/M             
      45    JUSTINE ASCANIO                   GAITHERSBURG  MD       19   23      262      47:07.1   15:12/M             
      46    ANYA SROKA                        TEMPE  AZ             635   27      271      48:00.1   15:29/M             
      47    ANDREA KLOCKE                     DECORAH  IA           337   20      305      51:16.1   16:32/M             
      48    TARA HUSTON                       TUCSON  AZ            288   29      309      51:37.8   16:39/M             
      49    VERONICA GUTIERREZ                EL MIRAGE  AZ         249   28      324      52:29.1   16:56/M             
      50    LAURA FERENCE                     PHOENIX  AZ           194   27      326      52:52.6   17:03/M             
      51    CHRISTINA DARROW                  TUCSON  AZ            143   26      351      54:13.7   17:29/M             
      52    DARLING ORTEGA                                          854   24      354      54:24.5   17:33/M             
      53    EVELING ORTEGA                                          855   23      355      54:25.9   17:33/M             
      54    WINNIE HA                         CHINO HILLS  CA       251   27      360      54:55.9   17:43/M             
      55    MARICELA MOFFITT                  PHOENIX  AZ           442   26      375      55:41.5   17:58/M             
      56    KIRBY BRADY                       GOODYEAR  AZ           64   25      398      57:03.3   18:24/M             
      57    PEG KLINE                         PHOENIX  AZ           335   27      405      58:03.2   18:44/M             
      58    RACHEL ESQUIVEL                                         795   29      408      58:27.3   18:51/M             
      59    KAREN RICH                        QUEEN CREEK  AZ       540   29      423    1:00:48.8   19:37/M             
      60    JEANNE SANCHEZ                    CHINO  CA             585   28      443    1:02:58.3   20:19/M             
      61    SONYA MORRIS                      TUCSON  AZ            452   25      456    1:04:36.3   20:50/M             
      62    KATHERINE HAYDON                  CHANDLER  AZ          267   28      472    1:06:57.5   21:36/M             
      63    TERI ANN PIRONE                   GILBERT  AZ           512   29      480    1:11:06.5   22:56/M             
      64    LAURIE MORTON                     PHOENIX  AZ           456   23      482    1:11:24.3   23:02/M             
Top

Female 30 to 39

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    KARLA TUZZOLINO                   PHOENIX  AZ           676   38       29      25:27.4    8:13/M             
       2    VALERIE PARKES                    CAVE CREEK  AZ        496   38       48      27:08.8    8:45/M             
       3    PAULA LOHRKE                                            808   36       56      27:28.0    8:52/M             
       4    TERRI BOYLAN                      PRESCOTT  AZ           62   37       57      27:30.0    8:52/M             
       5    JESSICA BERGHOFF                  PHOENIX  AZ            42   33       69      28:06.7    9:04/M             
       6    KRISTIN MCDANIEL                  PHOENIX  AZ           416   35       74      28:24.7    9:10/M             
       7    JUDITH GUEVARA                    SANTA MONICA  CA      247   35       76      28:25.3    9:10/M             
       8    KIMBERLY MATURA                   SCOTTSDALE  AZ        410   35       86      29:13.5    9:25/M             
       9    JODY PACHECO-MURCHLAND            GLENDALE  AZ          492   39       90      29:26.6    9:30/M             
      10    SHARON CERESKA                    PHOENIX  AZ            89   39       91      29:30.3    9:31/M             
      11    BETH MORRELL                                            818   32      102      30:43.8    9:55/M             
      12    SUZANNE BECK                      DAYTON  OH             38   32      109      31:19.4   10:06/M             
      13    MELANIE ROMO                      TUCSON  AZ            562   33      132      32:41.4   10:33/M             
      14    MELANIE SLATE                     CHANDLER  AZ          623   34      135      32:52.2   10:36/M             
      15    SR ESTER MARIE GILBERT            BLACK CANYON CITY     222   37      136      32:55.5   10:37/M             
      16    MICHELLE HOLBROOK                                       836   31      141      33:17.1   10:44/M             
      17    TINA INCARDONA                                          844   31      144      33:21.9   10:45/M             
      18    VERONICA CACHU                    AVONDALE  AZ           79   35      155      34:23.2   11:05/M             
      19    TRACY LASKOS                      PHOENIX  AZ           360   30      174      36:32.0   11:47/M             
      20    SHARAN OBREGON                                          825   39      181      36:57.2   11:55/M             
      21    ELSA WHITMORE                                           820   30      204      39:09.4   12:38/M             
      22    CHRISTINA STRAFACI                PHOENIX  AZ           645   39      206      39:17.3   12:40/M             
      23    JOCELYN GIVENS                    TEMPE  AZ             225   32      221      41:53.3   13:31/M             
      24    LISA SCHRIER                      PHOENIX  AZ           601   35      222      41:55.6   13:31/M             
      25    SARA STEVENS                      PHOENIX  AZ           643   33      223      41:56.5   13:32/M             
      26    HEIDI MULLIKIN                                          841   36      224      42:17.2   13:38/M             
      27    AMY KARNOS                                              772   38      236      43:40.1   14:05/M             
      28    MARGI FINCH                       CHANDLER  AZ          196   33      237      43:41.9   14:05/M             
      29    ELLEN MORSE                       PHOENIX  AZ           454   38      258      46:39.0   15:03/M             
      30    EMILY SANDHU                      PHOENIX  AZ           586   36      259      46:40.2   15:03/M             
      31    SR. MARIE ST. P CAMPBELL          BLACK CANYON CITY      83   37      266      47:39.8   15:22/M             
      32    MICHELLE HABRA                    PHOENIX  AZ           253   39      289      49:51.7   16:05/M             
      33    RACHEL LOGAN                      PHOENIX  AZ           381   30      308      51:24.1   16:35/M             
      34    PAULA WATKINS                     PHOENIX  AZ           694   33      312      51:43.8   16:41/M             
      35    JAIME MITCHELL                    PHOENIX  AZ           439   32      314      51:59.6   16:46/M             
      36    SUZANNE RIVERA                    PHOENIX  AZ           550   33      333      53:21.0   17:13/M             
      37    JUDY MCCARVILLE                   LITCHFIELD PARK  AZ   413   37      334      53:25.8   17:14/M             
      38    LAURA NELSON                      MESA  AZ              470   39      335      53:36.4   17:17/M             
      39    LAURA GARIBALDI                   SCOTTSDALE  AZ        219   32      340      53:59.4   17:25/M             
      40    CANDIS AMOS                       EL MIRAGE  AZ          11   33      344      54:04.9   17:26/M             
      41    DANA ZAZICK                       GILBERT  AZ           744   32      348      54:05.8   17:27/M             
      42    JENNIFER NEWELL                   TUCSON  AZ            471   30      350      54:12.5   17:29/M             
      43    MAUREEN HALEY                                           761   34      353      54:19.8   17:31/M             
      44    MONIKA HILER                      GOODYEAR  AZ          276   36      359      54:53.7   17:42/M             
      45    JENNY BROOKS                                            847   33      365      55:04.1   17:46/M             
      46    BECKY JOHNSON                                           798   37      366      55:20.9   17:51/M             
      47    STACY BERGHOFF                    PHOENIX  AZ            43   39      386      56:28.1   18:13/M             
      48    EUNICE LURENANA                   PEORIA  AZ            390   35      399      57:12.5   18:27/M             
      49    VICTORIA NOGALES                  MESA  AZ              476   39      401      57:41.3   18:36/M             
      50    SR MARY FIDELIS BEACH             BLACK CANYON CITY      35   34      407      58:23.7   18:50/M             
      51    AMY RIGGS                         TEMPE  AZ             545   36      428    1:01:36.2   19:52/M             
      52    CATHERINE LIOTTA                  LITCHFIELD PARK  AZ   378   34      432    1:01:45.7   19:55/M             
      53    MICHELLE NAPOLITAN                PHOENIX  AZ           467   32      453    1:03:42.9   20:33/M             
      54    BETTINA NARDIZZI                  PHOENIX  AZ           468   34      471    1:06:52.1   21:34/M             
      55    JENNIFER STEINEKE                 GILBERT  AZ           639   38      479    1:11:03.0   22:55/M             
      56    MICHELLE TUCKER                                         858   38      493    1:32:30.2   29:50/M             
Top

Female 40 to 49

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    DENISE JOYCE                      PHOENIX  AZ           307   44       42      26:39.9    8:36/M             
       2    CHRISTINA ZAMBONI                 WADDELL  AZ           743   40       43      26:42.5    8:37/M             
       3    JOAN MALEK                        CHETEK  WI            398   46       51      27:12.2    8:46/M             
       4    KAREN PACK                        GLENDALE  AZ          493   43       65      27:50.1    8:59/M             
       5    MONICA LELAKOWSKI                 TEMPE  AZ             367   40       67      28:03.1    9:03/M             
       6    LISA REDE ROMAN                   SCOTTSDALE  AZ        560   40       77      28:27.5    9:11/M             
       7    LORI AVIS                                               826   40       87      29:15.4    9:26/M             
       8    FINOLA GLASS                      SCOTTSDALE  AZ        226   41       94      29:42.0    9:35/M             
       9    SHEILA BRANDT                     PHOENIX  AZ            65   44       97      30:04.8    9:42/M             
      10    MONICA VAN BRUWAENE               PHOENIX  AZ           683   43      106      31:06.3   10:02/M             
      11    MARIA DONG                        GLENDALE  AZ          169   46      107      31:09.4   10:03/M             
      12    DENISE CRAWFORD                                         777   47      110      31:19.7   10:06/M             
      13    MARIBETH PLANKERS                 MOORHEAD  MN          514   49      111      31:21.0   10:07/M             
      14    DORINDA DEIMUND                   CAVE CREEK  AZ        154   43      119      31:50.5   10:16/M             
      15    KELLY MINTEN                      GOODYEAR  AZ          438   40      120      31:57.0   10:18/M             
      16    NANCY NOACK                       CHANDLER  AZ          475   47      121      31:57.3   10:18/M             
      17    ANNA DICARO                                             751   40      126      32:07.9   10:22/M             
      18    TAMARA RYAN                       GLENDALE  AZ          578   43      127      32:15.0   10:24/M             
      19    MARIA CHAVIRA                     TEMPE  AZ             103   41      133      32:41.6   10:33/M             
      20    L GAEKEL                          LITCHFIELD PARK  AZ   210   40      137      32:56.7   10:37/M             
      21    HEIDI ABDUL                       GLENDALE  AZ            1   45      147      33:29.8   10:48/M             
      22    MARY NIEMCZYK                     CHANDLER  AZ          474   49      148      33:32.3   10:49/M             
      23    SHARON ZEPEDA                     PHOENIX  AZ           746   41      149      33:33.7   10:49/M             
      24    CYNTHIA AMRHEIN                   PHOENIX  AZ            12   48      154      34:19.3   11:04/M             
      25    BECKY TAYLOR                      PHOENIX  AZ           659   42      158      34:43.7   11:12/M             
      26    MARIA KANE                        TOLLESON  AZ          312   45      159      34:51.9   11:15/M             
      27    MADELYNE CHEROSKE                 GILBERT  AZ           107   43      160      34:53.8   11:15/M             
      28    LINDA FISCHETTI                   PHOENIX  AZ           197   49      170      36:01.1   11:37/M             
      29    BOBBI HALVERSON                   PHOENIX  AZ           257   47      179      36:50.8   11:53/M             
      30    CHRIS STABILE                     PHOENIX  AZ           636   44      180      36:53.0   11:54/M             
      31    JUDIANNE LANGE                    SCOTTSDALE  AZ        357   46      193      38:22.2   12:23/M             
      32    CATHERINE BECQUART                CHANDLER  AZ          778   48      199      38:47.3   12:31/M             
      33    JODI WILLIAMS                                           827   42      207      39:27.7   12:44/M             
      34    KAREN SCHLUETER                   PEORIA  AZ            596   48      212      40:26.1   13:03/M             
      35    SANDRA VEJAR                      PHOENIX  AZ           685   49      216      40:46.2   13:09/M             
      36    LORRAINE SERRANO                  CHANDLER  AZ          612   45      225      42:23.2   13:40/M             
      37    CHRISTIE BARRIENTOS               GOOD YEAR  AZ          29   40      229      42:38.7   13:45/M             
      38    JACKIE MAAS                       PLYMOUTH  MN          393   45      243      45:43.9   14:45/M             
      39    ANN DEBATES                       CHANDLER  AZ          147   46      251      46:30.3   15:00/M             
      40    ANTONIA MARTINEZ                  PHOENIX  AZ           405   49      254      46:37.9   15:02/M             
      41    KATE SCHMIDT                      PEORIA  AZ            598   47      260      46:44.3   15:05/M             
      42    JOAN BERGSTROM                    PHOENIX  AZ            47   45      265      47:32.9   15:20/M             
      43    RACHEL MCDUFFEE                   PHOENIX  AZ           420   43      268      47:54.5   15:27/M             
      44    JACKIE LABADIE                    PHOENIX  AZ           349   45      270      47:57.6   15:28/M             
      45    CHRISTY O'GARA                    LITCHFIELD PARK  AZ   485   43      274      48:02.8   15:30/M             
      46    BETH ROGITZ                       PHOENIX  AZ           555   48      290      49:52.0   16:05/M             
      47    BRENDA MURRIETA                                         850   40      293      49:58.2   16:07/M             
      48    LINDA PLUFF                       SURPRISE  AZ          517   45      295      50:20.1   16:14/M             
      49    DONNA WATTS                       SURPRISE  AZ          695   47      296      50:24.4   16:15/M             
      50    CAROL KASSICK                     SCOTTSDALE  AZ        314   48      297      50:50.6   16:24/M             
      51    ALINE LINDEMANN                   PHOENIX  AZ           374   41      298      50:56.2   16:26/M             
      52    ANN MARIE HANNOUN                 CHANDLER  AZ          260   40      317      52:03.8   16:47/M             
      53    MEREDITH FLOWER                   PHOENIX  AZ           203   45      318      52:22.4   16:54/M             
      54    ALISA SIMMONS                     PHOENIX  AZ           622   42      319      52:23.9   16:54/M             
      55    JAMIE BATISTA                     PHOENIX  AZ            34   44      322      52:26.1   16:55/M             
      56    STACY BENVIN                      PHOENIX  AZ            41   42      323      52:26.5   16:55/M             
      57    LORI WILSON                                             768   42      346      54:05.4   17:27/M             
      58    SUSAN PEASE                       PHOENIX  AZ           499   48      347      54:05.7   17:27/M             
      59    CATHERINE SILVERMAN               CHANDLER  AZ          620   49      349      54:06.7   17:27/M             
      60    MELANIE HABBERSHAW                EL MIRAGE  AZ         252   49      356      54:45.0   17:40/M             
      61    MIRIAM FERNANDEZ                  GLENDALE  AZ          195   48      357      54:46.9   17:40/M             
      62    MARGARET ELDRIDGE                 PHOENIX  AZ           183   45      363      55:01.6   17:45/M             
      63    ANNA CAMACHO                      GOODYEAR  AZ           82   41      367      55:28.2   17:54/M             
      64    LUPITA GOODMAN                    AVONDALE  AZ          234   49      368      55:29.0   17:54/M             
      65    EILEEN WRAITH                     SCOTTSDALE  AZ        729   47      370      55:35.6   17:56/M             
      66    SHIRLEY REGONINI                  SCOTTSDALE  AZ        532   44      371      55:35.8   17:56/M             
      67    TAMI SMITH                        SCOTTSDALE  AZ        632   47      372      55:36.1   17:56/M             
      68    ROSE BRIZZEE                      PHOENIX  AZ            70   47      379      55:47.7   18:00/M             
      69    JULIE EKSTROM                     PEORIA  AZ            182   42      380      55:50.8   18:01/M             
      70    JOLANTA ZAKRZEWSKA                GOODYEAR  AZ          741   49      383      56:08.8   18:06/M             
      71    CECI ANDREWS                      PHOENIX  AZ            14   48      385      56:27.0   18:13/M             
      72    LISA DELUCA                       PHOENIX  AZ           155   46      392      56:37.6   18:16/M             
      73    JEAN HERRING                      LITCHFIELD PARK  AZ   274   42      393      56:37.7   18:16/M             
      74    TERESA ORNELAS                    TEMPE  AZ             491   47      412      59:17.2   19:07/M             
      75    CHERYL BURGOYNE                                         755   47      417      59:27.9   19:11/M             
      76    STACEY TRENT                      GLENDALE  AZ          672   40      419    1:00:01.3   19:22/M             
      77    ELIZABETH MEINERT                 GLENDALE  AZ          430   45      420    1:00:21.5   19:28/M             
      78    HEATHER YARBROUGH                 BLACK CANYON CITY     737   40      421    1:00:26.0   19:30/M             
      79    MARTHA CONRADSON                  SURPRISE  AZ          124   48      427    1:01:16.3   19:46/M             
      80    ALICIA PILON                      SCOTTSDALE  AZ        510   40      436    1:02:26.0   20:08/M             
      81    JUDY KIOSKI                       PHOENIX  AZ           327   46      450    1:03:40.6   20:32/M             
      82    MICHELLE TAYLOR                   GILBERT  AZ           661   45      459    1:04:50.9   20:55/M             
      83    KATHY PROMBERGER                  PHOENIX  AZ           519   48      466    1:05:14.8   21:03/M             
      84    SHELLY JASMER                                           848   45      469    1:06:16.3   21:23/M             
      85    CATHERINE DREWELOW                SCOTTSDALE  AZ        175   46      474    1:07:45.6   21:51/M             
      86    ANA WENKER                        PHOENIX  AZ           705   46      483    1:14:01.5   23:53/M             
      87    CAROL RUIZ                        GOODYEAR  AZ          571   43      487    1:14:08.9   23:55/M             
      88    MICHELLE HERRERA                  ANTHEM  AZ            271   40      489    1:16:01.8   24:31/M             
Top

Female 50 to 59

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    TRUDY SUTER                       BURNSVILLE  MN        649   51       46      27:01.1    8:43/M             
       2    KATHLEEN YBARRA                   PHOENIX  AZ           738   50       83      28:51.8    9:18/M             
       3    CISSY GRECO                       TEMPE  AZ             240   56      112      31:28.8   10:09/M             
       4    ALMA HERNANDEZ                                          832   51      123      32:02.4   10:20/M             
       5    ANNETTE ARAIZA                    PHOENIX  AZ            18   53      145      33:25.4   10:47/M             
       6    CLARA LOUT                        TEMPE  AZ             386   50      150      33:34.6   10:50/M             
       7    ANN WEISS                         SCOTTSDALE  AZ        701   55      152      33:53.4   10:56/M             
       8    MARY CONWAY                       AVONDALE  AZ          125   55      156      34:40.0   11:11/M             
       9    MARIE WENGER                      ELK GROVE  CA         703   55      166      35:19.3   11:24/M             
      10    SHERYL UNDERDOWN                  SCOTTSDALE  AZ        680   58      168      35:37.1   11:29/M             
      11    ANNE FEENEY                       PHOENIX  AZ           191   53      172      36:12.9   11:41/M             
      12    TERESA DARLING                    PHOENIX  AZ           142   55      175      36:37.9   11:49/M             
      13    JUDY RILEY                        LITCHFIELD PARK  AZ   546   52      178      36:47.5   11:52/M             
      14    DIANE PALMER                      PHOENIX  AK           495   51      182      37:01.7   11:56/M             
      15    JULIE LOCKWOOD                    PHOENIX  AZ           379   50      184      37:05.1   11:58/M             
      16    KAREN SCHWEITZER                                        846   52      203      39:01.7   12:35/M             
      17    SIOBHAN CHING                                           771   54      209      39:51.7   12:51/M             
      18    STEPHANIE SERRANO                 CHANDLER  AZ          611   55      232      43:14.8   13:57/M             
      19    WENDY WOOD                        PHOENIX  AZ           726   51      264      47:20.6   15:16/M             
      20    BECKY EKLUND                      TEMPE  AZ             181   53      286      49:27.6   15:57/M             
      21    LINDA GIBSON                      PHOENIX  AZ           221   52      288      49:41.3   16:02/M             
      22    MARY ALLEN                                              788   53      291      49:53.9   16:05/M             
      23    JEANNE REUTER                     GILBERT  AZ           535   51      302      51:05.2   16:29/M             
      24    CATHERINE BONNER                  PHOENIX  AZ            56   58      304      51:14.9   16:32/M             
      25    RENEE HARTMANN                    PHOENIX  AZ           266   55      306      51:21.1   16:34/M             
      26    CONNIE MOORE                      FOUNTAIN HILLS  AZ    447   59      311      51:40.4   16:40/M             
      27    DONNA MURPHY                      GILBERT  AZ           465   51      320      52:24.4   16:54/M             
      28    MONICA CHIPMAN                                          802   51      321      52:25.1   16:55/M             
      29    MARY MCGEHEE                      PHOENIX  AZ           425   54      330      53:15.8   17:11/M             
      30    AMY FLETCHER                      PHOENIX  AZ           200   51      338      53:55.8   17:24/M             
      31    BARB REARDON                      GILBERT  AZ           531   56      345      54:05.0   17:27/M             
      32    JUDITH WOODS                      PHOENIX  AZ           727   50      378      55:46.0   17:59/M             
      33    JULIE BLACKSTOCK                  BUCKEYE  AZ            54   55      394      56:38.8   18:16/M             
      34    CLARE KIOSKI                      PHOENIX  AZ           326   52      404      57:52.0   18:40/M             
      35    ROSE ANN CANIZALES                CHANDLER  AZ           84   51      411      59:16.8   19:07/M             
      36    IRENE SIMINSKI                    PHX  AZ               621   55      424    1:01:02.0   19:41/M             
      37    LINDA MCDONALD                    CHANDLER  AZ          417   52      425    1:01:02.7   19:41/M             
      38    CATHERINE FULLER                  TEMPE  AZ             208   53      429    1:01:36.3   19:52/M             
      39    MARY ANNE JIMENEZ                 GOODYEAR  AZ          299   56      433    1:01:46.4   19:55/M             
      40    LETTIE PERALTA                    PHOENIX  AZ           501   50      434    1:01:50.5   19:57/M             
      41    BONNIE KIESER                     PEORIA  AZ            322   54      435    1:01:51.1   19:57/M             
      42    MICHELLE GRIMDITCH                PHOENIX  AZ           246   54      440    1:02:51.3   20:16/M             
      43    LAURIE OCAMPO                     CASA GRANDE  AZ       478   53      441    1:02:51.8   20:16/M             
      44    NANCY LAPRATT                     PHOENIX  AZ           358   55      442    1:02:53.2   20:17/M             
      45    KATHRYN ANIUK                     PHOENIX  AZ            17   52      445    1:03:25.5   20:27/M             
      46    LORETTA WINN                      PHOENIX  AZ           718   55      449    1:03:33.8   20:30/M             
      47    CHRISTINE MATTHEWS                KINGMAN  AZ           409   56      452    1:03:42.6   20:33/M             
      48    MELINDA LONGWELL                  MESA  AZ              383   51      463    1:05:07.0   21:00/M             
      49    DENISE ZABILSKI                                         785   57      464    1:05:13.2   21:02/M             
      50    JENNIFER ISMEURT                  PHOENIX  AZ           290   50      467    1:05:15.2   21:03/M             
      51    KELLY HAYDON                      CHANDLER  AZ          268   54      473    1:06:58.2   21:36/M             
      52    MARIANNE AST                      PHOENIX  AZ            20   59      475    1:07:45.9   21:51/M             
      53    YVETTE MEYER                                            837   50      477    1:11:00.5   22:54/M             
      54    DONNA MORRONE                     BLUE ISLAND  IL       453   56      486    1:14:08.1   23:55/M             
      55    PATRICIA KAY                      GLENDALE  AZ          316   58      491    1:25:46.8   27:40/M             
Top

Female 60 to 69

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    JANE WRIGHT                       STAR  AZ              730   60      134      32:47.8   10:35/M             
       2    BARBARA PUMM                      SUN CITY  AZ          524   65      143      33:20.1   10:45/M             
       3    ROSEMARY CUDZEWICZ                SCOTTSDALE  AZ        136   68      191      38:04.8   12:17/M             
       4    SALLY ALLAN                       STAR  ID                7   60      211      40:06.9   12:56/M             
       5    SUSAN GOSDEN                      SUN CITY  AZ          237   63      263      47:17.5   15:15/M             
       6    PATTY DAHM                        PHOENIX  AZ           138   63      299      50:56.6   16:26/M             
       7    SANDY BATEMAN                     GLENDALE  AZ           33   61      303      51:06.6   16:29/M             
       8    GLORIA SLATE                      CHANDLER  AZ          625   61      331      53:20.8   17:12/M             
       9    SUSAN SPANN                       MESA  AZ              634   62      336      53:37.7   17:18/M             
      10    PEG MCELWEE                       FOUNTAIN HILLS  AZ    422   66      361      54:56.5   17:43/M             
      11    BARBARA CICCIARELLI               SCOTTSDALE  AZ        111   62      362      54:57.9   17:44/M             
      12    SUSAN FRENCH                      PARADISE VALLEY  AZ   205   64      369      55:30.6   17:54/M             
      13    BETH ANN BADER                    CHANDLER, AZ.  AZ      25   61      374      55:41.1   17:58/M             
      14    JANET MALEK                       RICE LAKE  WI         399   68      377      55:43.5   17:58/M             
      15    LORIE FUTCH                       MESA  AZ              209   66      395      56:39.5   18:16/M             
      16    MICKI CALLAHAN                                          792   69      413      59:17.3   19:07/M             
      17    CONNIE BODNAC                                           754   65      416      59:26.5   19:10/M             
      18    PAULA SHELLEY                     GOODYEAR  AZ          616   66      444    1:03:19.4   20:25/M             
      19    CECILY DOUGLAS                    SCOTTSDALE  AZ        173   62      446    1:03:27.2   20:28/M             
      20    NANCY LIND                        SCOTTSDALE  AZ        373   61      447    1:03:27.8   20:28/M             
      21    LINDA WALSH                       SCOTTSDALE  AZ        691   63      448    1:03:33.2   20:30/M             
      22    BARBARA DEROZIERES                GILBERT  AZ           156   62      460    1:05:02.6   20:59/M             
      23    DELIA GONZALES                    PHOENIX  AZ           233   64      476    1:07:46.7   21:52/M             
      24    DIANNA FRAZER                     COTTONWOOD  AZ        204   67      488    1:14:09.9   23:55/M             
      25    MARIANNE LACCORN                  GLENDALE  AZ          355   62      490    1:25:46.7   27:40/M             
Top

Female 70 to 79

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    MARGARET MAHONEY                                        790   75      301      51:00.7   16:27/M             
       2    MARY DUGINSKI                     PHOENIX  AZ           178   72      364      55:03.4   17:45/M             
       3    ANGELA AMBROSIA                   GILBERT  AZ            10   70      415      59:23.3   19:09/M             
       4    KAY SACK                          PHOENIX  AZ           579   70      465    1:05:14.4   21:03/M             
Top

Female 80 to 89

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    CHRISTINE WILGUS                  PHOENIX  AZ           713   81      307      51:24.0   16:35/M             
Top

Overall Male Overall Winners

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    JIM COOK                                                796   44        1      20:02.5    6:28/M             
       2    DANIEL TANSILL                    TEMPE  AZ             656   20        2      20:13.3    6:31/M             
       3    TROY MOHR                         ANTHEM  AZ            443   39        3      20:49.0    6:43/M             
Top

Male 4 and under

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    JOHN PAUL HALEY                                         760    4      352      54:19.3   17:31/M             
       2    SALVADOR HERNANDEZ                  GA                  270    0      470    1:06:20.7   21:24/M             
Top

Male 5 to 6

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    JACOB HILER                                             829    5      426    1:01:03.9   19:42/M             
       2    JACOB HOLGUIN                       GA                  283    5      468    1:05:24.0   21:06/M             
Top

Male 7 to 8

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    GAVIN BOYLAN                      PRESCOTT  AZ           63    8       44      26:53.7    8:40/M             
       2    CONNOR BERNTGEN                   PEORIA  AZ             50    7       61      27:43.1    8:56/M             
       3    JOSEPH HALEY                      PHOENIX  AZ           256    8      164      35:10.0   11:21/M             
       4    DOMINIC COSENTINO                 GILBERT  AZ           129    8      240      43:58.6   14:11/M             
       5    ANDY RUIZ                         GOODYEAR  AZ          573    8      485    1:14:04.5   23:54/M             
Top

Male 9 to 10

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    KETIN CRAWFORD                                          775   10       64      27:46.7    8:57/M             
       2    JUSTIN SMITH                                            764   10       80      28:38.9    9:14/M             
       3    GRAHAM MAAS                       PLYMOUTH  MN          394    9       92      29:35.6    9:33/M             
       4    MATTHEW CHAVIRA                   TEMPE  AZ             105   10      128      32:18.2   10:25/M             
       5    TANNER MULLIKIN                                         839    9      215      40:34.5   13:05/M             
       6    ANDREW SALASEK                    PHOENIX  AZ           581   10      217      40:50.3   13:10/M             
       7    JAKE SLATE                        CHANDLER  AZ          628   10      328      52:54.0   17:04/M             
       8    GABRIEL HERRERA                   ANTHEM  AZ            273   10      457    1:04:37.4   20:51/M             
Top

Male 11 to 12

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    PATRICK TANSILL                   GILBERT  AZ           655   12       11      21:28.5    6:55/M             
       2    ROBERT BRANDT                     PHOENIX  AZ            66   12       33      25:54.3    8:21/M             
       3    CHRISTIAN HOLGUIN                   GA                  282   12      218      40:52.1   13:11/M             
       4    ANDREW STEINEKE                   GILBERT  AZ           641   12      438    1:02:32.8   20:10/M             
       5    JACOB JASMER                                            849   12      462    1:05:03.8   20:59/M             
Top

Male 13 to 14

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    BRANDON CORKE                     PHOENIX  AZ           127   14        5      20:51.9    6:44/M             
       2    MICHAEL O'GARA                    GOODYEAR  AZ          487   14       15      22:57.7    7:24/M             
       3    MATT ZABILSKI                                           783   14       41      26:32.3    8:34/M             
       4    SIMON WHITFIELD                   SCOTTSDALE  AZ        709   14       47      27:04.7    8:44/M             
       5    MICHAEL CHAVIRA                   TEMPE  AZ             104   13       58      27:35.4    8:54/M             
       6    MICHAEL JUNKER                    PHOENIX  AZ           309   14       66      28:00.6    9:02/M             
       7    CHRISTOPHER THILL                 SCOTTSDALE  AZ        667   13       75      28:24.9    9:10/M             
       8    MARK KNOTT                                              823   13      177      36:44.1   11:51/M             
       9    JOSEPH PROMBERGER                 PHOENIX  AZ           522   13      233      43:24.7   14:00/M             
      10    THOMAS DEAN                                             766   14      430    1:01:43.7   19:55/M             
      11    DANIEL HERRERA                    ANTHEM  AZ            272   14      455    1:04:36.1   20:50/M             
Top

Male 15 to 19

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    JOSEPH MCGEHEE                    PHOENIX  AZ           427   17       21      24:04.6    7:46/M             
       2    TONY DESLO                        GLENDALE  AZ          159   18       27      25:17.6    8:09/M             
       3    MICHAEL ORNELAS                   TEMPE  AZ             490   18      410      59:16.4   19:07/M             
Top

Male 20 to 29

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    DEREK LABRUM                      MILLVILLE  UT         354   21        4      20:50.7    6:43/M             
       2    JOSHUA MCGEHEE                    PHOENIX  AZ           423   20        6      21:08.8    6:49/M             
       3    MICHAEL HURST                     SURPRISE  AZ          287   28        9      21:20.6    6:53/M             
       4    NATHAN PETERSON                   QUEEN CREEK  AZ       504   29       10      21:27.4    6:55/M             
       5    ROBERT MATHEWS                    SURPRISE  AZ          407   28       13      21:47.9    7:02/M             
       6    ARTHUR SHELTON                    PHOENIX  AZ           618   27       30      25:32.2    8:14/M             
       7    DANNY KNOELL                      TEMPE  AZ             339   27       54      27:17.2    8:48/M             
       8    TIM HUBBARD                                             801   27       95      29:56.8    9:39/M             
       9    RON PERALTA                       QUEEN CREEK  AZ       502   26      139      33:09.0   10:42/M             
      10    MORTIN GALLO                                            856   20      171      36:06.3   11:39/M             
      11    ALLEN ZELNO                       PHOENIX  AZ           745   23      202      39:00.6   12:35/M             
      12    ZACK HOHENBERG                    PHOENIX  AZ           280   27      242      45:31.2   14:41/M             
      13    ELIZABETH GRIFFITH                TEMPE  AZ             244   27      316      52:03.6   16:47/M             
      14    DAN NGUYEN                                              835   28      396      56:45.1   18:18/M             
      15    REV. FR. THIELO RAMIREZ           AVONDALE  AZ          527   29      397      56:45.8   18:18/M             
      16    DON KLINE                         PHOENIX  AZ           336   27      406      58:03.5   18:44/M             
      17    URIEL PADILLA                     QUEEN CREEK  AZ       494   26      422    1:00:48.1   19:37/M             
      18    MICHAEL PIRONE                    GILBERT  AZ           511   29      481    1:11:07.1   22:56/M             
Top

Male 30 to 39

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    CHAD JOYCE                        PHOENIX  AZ           306   38        7      21:10.6    6:50/M             
       2    BRIAN DOUGHERTY                   MAPLE RIDGE  BC       171   33        8      21:13.2    6:51/M             
       3    RICHARD ORR                                             819   33       17      23:35.9    7:36/M             
       4    DAVID WOOD                        PHOENIX  AZ           725   35       20      23:50.2    7:41/M             
       5    MARIANO REYES                                           800   36       28      25:18.7    8:10/M             
       6    CHRIS SMITH                                             763   35       31      25:50.1    8:20/M             
       7    DAN KNOTT                                               824   38       35      26:02.8    8:24/M             
       8    JON BECK                          DAYTON  OH             37   34       39      26:14.0    8:28/M             
       9    TYRONE TORRENCE                   AVONDALE  AZ          671   39       50      27:10.9    8:46/M             
      10    JEFF BERNTGEN                     PEORIA  AZ             49   30       62      27:43.4    8:56/M             
      11    SCOTT WINTERS                     PORTLAND  OR          720   39       63      27:45.3    8:57/M             
      12    TIM OETJEN                        GILBERT  AZ           480   37       71      28:19.6    9:08/M             
      13    EDWARD KOZAR                      SCOTTSDALE  AZ        345   39       78      28:29.3    9:11/M             
      14    MASON DOWNIE                      CHANDLER  AZ          174   32       81      28:42.5    9:15/M             
      15    MATT MUCKLER                      BUCKEYE  AZ           457   38       82      28:47.6    9:17/M             
      16    DON LEDERHAUS                     FREMONT  WI           364   34      113      31:29.6   10:09/M             
      17    SCOTT ALDRICH                     APPLETON  WI            6   33      114      31:30.9   10:10/M             
      18    BEN LILLGE                        APPLETON  WI          372   33      115      31:31.8   10:10/M             
      19    ALAN LUNDE                        PHOENIX  AZ           389   38      140      33:12.9   10:43/M             
      20    BILL HALEY                        PHOENIX  AZ           254   33      165      35:10.7   11:21/M             
      21    ERIC RUPPANER                     SCOTTSDALE  AZ        575   35      173      36:23.5   11:44/M             
      22    JONATHAN CHANCELLOR               CHANDLER  AZ           90   34      186      37:11.1   12:00/M             
      23    STEPHEN GOYER                     GLENDALE  AZ          238   37      187      37:38.5   12:08/M             
      24    ADAM HYMAN                        PHOENIX  AZ           289   30      188      37:38.9   12:08/M             
      25    MARK TROLLINGER                   QUEEN CREEK  AZ       673   39      228      42:36.6   13:45/M             
      26    KEVIN CROTTY                      GOOD YEAR  AZ         135   37      230      42:39.7   13:45/M             
      27    STEVEN AVENDER                    SUN CITY  AZ           22   33      249      46:02.7   14:51/M             
      28    JASON YOUNG                       TEMPE  AZ             739   32      272      48:00.5   15:29/M             
      29    FRANCISCO MURRIETA                SCOTTSDALE  AZ        466   38      292      49:56.3   16:06/M             
      30    CHED SALASEK                      PHOENIX  AZ           584   38      390      56:30.0   18:14/M             
      31    ANDREW LOGAN                      PHOENIX  AZ           380   32      400      57:33.8   18:34/M             
Top

Male 40 to 49

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    MARK GREEN                        MAYER  AZ             242   47       22      24:09.2    7:47/M             
       2    ANDY MERSIOWSKY                   SCOTTSDALE  AZ        431   40       49      27:09.7    8:45/M             
       3    ART THOMPSON                                            822   42       59      27:41.6    8:56/M             
       4    JAMES COOK                        PHOENIX  AZ           126   44       70      28:14.5    9:06/M             
       5    TONY THILL                        PHOENIX  AZ           668   45       72      28:21.3    9:09/M             
       6    ALVIN ORNELAS                     TEMPE  AZ             489   47      118      31:49.7   10:16/M             
       7    GREG KEUTER                       GILBERT  AZ           321   44      130      32:40.0   10:32/M             
       8    ALEX CHEROSKE                     GILBERT  AZ           108   40      161      34:53.9   11:15/M             
       9    MIKE BUCKLEY                      GLENDALE  AZ           73   47      163      35:08.3   11:20/M             
      10    CARL MARTIN                       LONG BEACH  CA        402   47      190      37:56.2   12:14/M             
      11    SAMIN YAKUO                                             833   41      220      41:49.7   13:29/M             
      12    DWAYNE MCDUFFEE                   PHOENIX  AZ           421   44      269      47:54.9   15:27/M             
      13    CHRIS O'GARA                      LITCHFIELD PARK  AZ   484   43      275      48:03.9   15:30/M             
      14    BRIAN DEBATES                     CHANDLER  AZ          146   45      281      48:40.9   15:42/M             
      15    DARRYL BERGSTROM                  PHOENIX  AZ            46   45      287      49:28.4   15:57/M             
      16    KEITH OETJEN                      GILBERT  AZ           481   42      315      51:59.6   16:46/M             
      17    JAMES PROMBERGER                  PHOENIX  AZ           520   46      329      53:02.2   17:06/M             
      18    TOM ANDREWS                       PHOENIX  AZ            15   46      389      56:28.8   18:13/M             
      19    ERIC SCHEER                       QUEEN CREEK  AZ       591   45      418      59:41.4   19:15/M             
      20    STEVE ZAJAC                       CASA GRANDE  AZ       740   42      454    1:04:33.2   20:49/M             
      21    JOHN STEINEKE                     GILBERT  AZ           640   40      478    1:11:01.4   22:55/M             
      22    MARK WENKER                       PHOENIX  AZ           704   47      484    1:14:03.1   23:53/M             
      23    SCOTT TUCKER                                            857   41      492    1:32:22.1   29:48/M             
Top

Male 50 to 59

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    ROY WEINBERG                      PHOENIX  AZ           699   53       14      22:24.0    7:14/M             
       2    WALT HITT                         COSTA MESA  CA        279   59       18      23:44.2    7:39/M             
       3    RUDY GARCIA                       ELK GROVE  CA         215   53       19      23:49.0    7:41/M             
       4    DAVID WINTERS                     PHOENIX  AZ           719   50       25      24:54.9    8:02/M             
       5    MIKE KIRKSEY                      AVONDALE  AZ          329   50       26      25:10.0    8:07/M             
       6    JOHN TAYLOR                       PHOENIX  AZ           660   51       32      25:51.4    8:20/M             
       7    RICARDO DECARVALHO                                      809   50      234      43:26.9   14:01/M             
       8    DAVID REGONINI                    SCOTTSDALE  AZ        533   51      250      46:15.8   14:55/M             
       9    ALFRED OCAMPO                     CASA GRANDE  AZ       479   56      283      49:23.7   15:56/M             
      10    WALTER WATTS                      SURPRISE  AZ          696   55      284      49:25.6   15:56/M             
      11    MARK EKLUND                       TEMPE  AZ             180   54      285      49:26.4   15:57/M             
      12    LYNN RAY                          PHOENIX  AZ           529   58      327      52:53.2   17:04/M             
      13    FRAN SLATE                        CHANDLER  AZ          626   59      332      53:20.9   17:12/M             
      14    ALVIN ROLLIER                     PHOENIX  AZ           557   52      342      54:01.0   17:25/M             
      15    GREGORY KASSICK                   SCOTTSDALE  AZ        313   50      381      55:59.0   18:04/M             
      16    DARIUSZ ZAKRZEWSKI                GOODYEAR  AZ          742   50      382      56:07.5   18:06/M             
      17    JOHN MATTHEWS                     PHOENIX  AZ           408   58      403      57:51.6   18:40/M             
      18    KEVIN DEAN                                              767   51      431    1:01:44.2   19:55/M             
      19    JOSEPH PILON                      SCOTTSDALE  AZ        509   59      437    1:02:28.0   20:09/M             
      20    TOM KIOSKI                        PHOENIX  AZ           328   58      451    1:03:41.7   20:33/M             
Top

Male 60 to 69

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    BRUCE MANZIELLO                                         791   62       23      24:20.6    7:51/M             
       2    SALVADOR GARCIA                   SCOTTSDALE  AZ        217   61       34      25:59.1    8:23/M             
       3    ROBERT WEDEMEYER                  GLENDALE  AZ          698   65       99      30:13.6    9:45/M             
       4    ALEXANDER CUDZEWICZ               SCOTTSDALE  AZ        137   63      192      38:22.2   12:23/M             
       5    VERNON PUMM                       MANCHESTER  MO        523   68      197      38:39.1   12:28/M             
       6    JESSE RESENDEZ                                          779   66      219      41:11.4   13:17/M             
       7    GARY HUNDELT                                            806   60      238      43:45.5   14:07/M             
       8    GERALD CHARETTE                   PHOENIX  AZ            92   63      294      50:19.6   16:14/M             
       9    JOHN MOORE                        FOUNTAIN HILLS  AZ    448   60      310      51:40.0   16:40/M             
      10    TOM GRIFFIN                                             765   66      343      54:03.3   17:26/M             
      11    CHRIS JOHNS                       CHANDLER, AZ.  AZ     301   61      373      55:40.3   17:57/M             
      12    WENDELL MCGEHEE MCGEHEE           PHOENIX  AZ           426   68      402      57:51.0   18:40/M             
      13    ANTHONY CICCIARELLI               SCOTTSDALE  AZ        110   61      409      58:34.5   18:54/M             
      14    JOHN DEROZIERES                   GILBERT  AZ           157   65      461    1:05:03.0   20:59/M             
Top

Male 70 to 79

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    FRANK GILLIGAN                    BLOOMINGTON  MN       223   71      239      43:52.5   14:09/M             
       2    WILLIAM PHALEN                    PHOENIX  AZ           505   70      267      47:52.9   15:26/M             
       3    JOHN MAHONEY                                            789   75      300      51:00.6   16:27/M             

10km

Top

Overall Female Overall Winners

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    TRISHA BOWERS                     COTTONWOOD  AZ         59   40        6      41:57.4    6:46/M             
       2    AMANDA SARLI                      TEMPE  AZ             588   26        8      42:45.2    6:54/M             
       3    DEEDEE RAMON                      PHOENIX  AZ           528   34        9      42:55.0    6:55/M             
Top

Female 15 to 19

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    CATHERINE ZABILSKI                                      784   16       61      55:01.0    8:52/M             
       2    MADELINE SELL                                           782   16       63      55:02.0    8:53/M             
       3    JESSICA CHAVEZ                    QUEEN CREEK  AZ        96   16      137    1:05:14.2   10:31/M             
       4    PALOMA FAJARDO                    LAVEEN  AZ            187   15      138    1:05:14.9   10:31/M             
       5    ERIN RYAN                         GLENDALE  AZ          576   16      181    1:19:56.4   12:54/M             
Top

Female 20 to 29

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    MARISSA WINGATE                   SCOTTSDALE  AZ        717   29       18      46:42.0    7:32/M             
       2    SHAWN DEEGAN                      GLENDALE  AZ          153   25       29      48:59.7    7:54/M             
       3    CLARISSA KRAJEWSKI                PHOENIX  AZ           346   23       51      53:19.7    8:36/M             
       4    JACKILYN STEINBERGER              AVONDALE  AZ          638   27       67      56:00.8    9:02/M             
       5    TRACY NIDAY                       TEMPE  AZ             473   26       68      56:01.4    9:02/M             
       6    COURTNEY KACENGA                  PHOENIX  AZ           311   26       84      58:29.4    9:26/M             
       7    MERREN BANG                       PHOENIX  AZ            27   28      119    1:02:09.5   10:01/M             
       8    EMILY MILLER                      PHOENIX  AZ           435   22      124    1:02:20.5   10:03/M             
       9    BRITTANY ALLEN                    PHOENIX  AZ             8   22      125    1:02:21.8   10:03/M             
      10    SARA BOWEN                        TEMPE  AZ              58   28      127    1:02:34.6   10:05/M             
      11    AMY FELLARS                       PHOENIX  AZ           193   27      151    1:07:10.4   10:50/M             
      12    NICOLE MARCHESE                   TEMPE  AZ             401   29      162    1:10:34.1   11:23/M             
      13    CHRISTINA MEZA                    GLENDALE  AZ          432   28      163    1:10:56.3   11:26/M             
      14    GRISELDA DODSON                   PHOENIX  AZ           165   28      164    1:11:05.9   11:28/M             
      15    DANIELLE CRAWFORD                 MESA  AZ              134   29      171    1:14:48.2   12:04/M             
      16    JULIA MANFREDI                    CHANDLER  AZ          400   28      177    1:17:55.5   12:34/M             
      17    KARIS JOHNSON                                           732   23      180    1:19:29.4   12:49/M             
      18    BRANDIE COX                       AVONDALE  AZ          131   26      191    1:28:33.7   14:17/M             
      19    AUBREI SMITH                      PHOENIX  AZ           631   26      193    1:29:08.3   14:23/M             
Top

Female 30 to 39

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    LISA RAYKOWSKI                    PHOENIX  AZ           530   37       26      48:12.4    7:46/M             
       2    KIM CALDWELL                      COLORADO SPRINGS  C    80   38       28      48:42.2    7:51/M             
       3    GRETA SWANSON                     PHOENIX  AZ           651   30       36      50:43.6    8:11/M             
       4    RICARDO ALVALOS                   GILBERT  AZ             9   34       44      52:19.5    8:26/M             
       5    LIZ ANIUK                         SCOTTSDALE  AZ         16   33       64      55:04.0    8:53/M             
       6    TANYA ADREON                      FLAGSTAFF  AZ           3   37       80      57:38.9    9:18/M             
       7    HEATHER MITRA                     SCOTTSDALE  AZ        440   37       85      58:45.2    9:29/M             
       8    NICOLE AISTER                     SCOTTSDALE  AZ          4   35       87      58:55.6    9:30/M             
       9    ASHLEY ORIHUELA                   SCOTTSDALE  AZ        488   35      101      59:56.3    9:40/M             
      10    AMANDA VISNICK                    SCOTTSDALE  AZ        690   31      107    1:00:14.6    9:43/M             
      11    CHRISTINE MINCH                   MESA  AZ              436   30      112    1:00:51.4    9:49/M             
      12    JEN PFISTER                                             815   31      120    1:02:10.3   10:02/M             
      13    CORINE JONES                      PHOENIX  AZ           302   32      123    1:02:18.6   10:03/M             
      14    SARAH SHELDON                     PHOENIX  AZ           615   30      133    1:04:02.9   10:20/M             
      15    SR JOHN MARK MA SCHAFER           BLACK CANYON CITY     590   34      136    1:04:52.5   10:28/M             
      16    JAMIE HAMMONDS                    CHANDLER  AZ          258   39      142    1:06:09.7   10:40/M             
      17    KRISTINE NEWMAN                   CHANDLER  AZ          472   34      145    1:06:25.4   10:43/M             
      18    DANIELLE RICE                     PHOENIX  AZ           539   33      146    1:06:32.2   10:44/M             
      19    MONICA PLACENCIA                  GLENDALE  AZ          513   34      147    1:06:33.2   10:44/M             
      20    CHRYSTAL WOCHNER                  GOODYEAER  AZ         723   38      148    1:06:53.0   10:47/M             
      21    KELLY HERNANDEZ                   PHOENIX  AZ           269   33      150    1:06:58.4   10:48/M             
      22    KIMBERLY KUPANOFF                 SCOTTSDALE  AZ        348   35      158    1:09:27.5   11:12/M             
      23    CATHERINE HILL                    PHOENIX  AZ           278   39      160    1:10:29.3   11:22/M             
      24    APHRODITE WHYTE                                         805   38      161    1:10:31.7   11:22/M             
      25    KIM RODGERS                       PHOENIX  AZ           552   36      167    1:12:53.0   11:45/M             
      26    MICHELLE BYRNE                    PHOENIX  AZ            78   38      173    1:15:06.6   12:07/M             
      27    JENNIFER FEIRSTEIN                GILBERT  AZ           192   30      175    1:15:43.1   12:13/M             
      28    LOURDES LOPEZ                     MESA  AZ              384   37      178    1:17:59.5   12:35/M             
      29    JENNIFER STOCKHILL                PHOENIX  AZ           644   35      187    1:27:25.1   14:06/M             
      30    RUTH RYAN                         GLENDALE  AZ          577   36      194    1:57:05.0   18:53/M             
Top

Female 40 to 49

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    STEPHANIE BUETTNER                SCOTTSDALE  AZ         74   42       33      50:03.9    8:04/M             
       2    SHERYL KITZKE                     PRIOR LAKE  MN        331   41       47      52:36.8    8:29/M             
       3    BETH ROSSMAN                      PHOENIX  AZ           563   47       53      53:24.1    8:37/M             
       4    WENDY RING                        SCOTTSDALE  AZ        547   49       56      54:11.5    8:44/M             
       5    CECI TALAMONTI                    PHOENIX  AZ           654   47       70      56:19.7    9:05/M             
       6    MICHELE MCCOY                     PHOENIX  AZ           415   40       74      56:27.2    9:06/M             
       7    JEANINE HAYS                                            793   49       76      56:54.4    9:11/M             
       8    GINGER YALDA                      PEORIA  AZ            735   42       78      57:21.4    9:15/M             
       9    SHARON KOBASHIGAWA                PEORIA  AZ            340   46       81      58:04.8    9:22/M             
      10    MARY BUTLER                       TEMPE  AZ              76   44       88      58:55.6    9:30/M             
      11    DEBI WERTMAN                      PHOENIX  AZ           706   44       90      59:06.2    9:32/M             
      12    PEGGY BELL                        SCOTTSDALE  AZ         40   40       94      59:17.0    9:34/M             
      13    BINA BOLES                        WADDELL  AZ            55   47       96      59:21.6    9:34/M             
      14    PAM SHEDD                         PEORIA  AZ            614   44       97      59:24.4    9:35/M             
      15    BECKY BARCON                      QUEEN CREEK  AZ        28   41      109    1:00:17.4    9:43/M             
      16    KAREN WILLIAMS                    PHOENIX  AZ           715   49      115    1:01:55.9    9:59/M             
      17    JOYCE DOOLEY                      BOISE  ID             170   47      121    1:02:16.3   10:03/M             
      18    ANNETTE HOLMES                    PHOENIX  AZ           284   44      122    1:02:17.2   10:03/M             
      19    BERNICE MARTINEZ                  PHOENIX  AZ           403   43      126    1:02:25.5   10:04/M             
      20    CHRISTINE BAILEY                  GILBERT  AZ            26   45      129    1:03:13.6   10:12/M             
      21    LAURIE UNTHANK                    PHOENIX  AZ           681   49      132    1:03:41.4   10:16/M             
      22    ROSANNA THILL                     SCOTTSDALE  AZ        666   44      135    1:04:03.8   10:20/M             
      23    PENNY CRAFT                       PHOENIX  AZ           133   44      141    1:05:46.9   10:36/M             
      24    JEAN CHAVEZ-FAJARDO               LAVEEN  AZ            101   47      144    1:06:16.9   10:41/M             
      25    TAMY HARMON                       AVONDALE  AZ          264   45      157    1:09:24.4   11:12/M             
      26    BRENDA SZYNAKA                    PHOENIX  AZ           653   48      165    1:11:44.3   11:34/M             
      27    DEBORAH GODFREY                   CAMP VERDE  AZ        230   41      168    1:13:32.1   11:52/M             
      28    STEPHANIE HOLBROOK                PEORIA  AZ            281   40      170    1:14:11.1   11:58/M             
      29    NICOLE DUGAN                      PHOENIX  AZ           177   46      172    1:15:04.6   12:06/M             
      30    SHARON WENGER                     CAMP VERDE  AZ        702   48      179    1:18:54.2   12:44/M             
      31    JENNIFER GOSDEN                   SCOTTSDALE  AZ        235   40      183    1:21:23.8   13:08/M             
      32    NORMA GUTIERREZ                   MESA  AZ              248   45      184    1:22:46.6   13:21/M             
      33    TERESA DAMME                      PHOENIX  AZ           141   48      186    1:25:09.7   13:44/M             
      34    LAURA LENTZ                       MARICOPA  AZ          369   42      189    1:27:49.8   14:10/M             
      35    SUSAN SMITH                       PHOENIX  AZ           630   45      192    1:29:08.1   14:23/M             
Top

Female 50 to 59

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    JANE NEWMAN                       PRESCOTT  AZ          752   54       50      53:17.0    8:36/M             
       2    CINDY MINICH                      MURRIETA  CA          437   51       52      53:21.8    8:36/M             
       3    DARLENE GAFFEY                    PHOENIX  AZ           211   52       77      56:54.6    9:11/M             
       4    CINDY HANSEN                      SCOTTSDALE  AZ        262   56       79      57:24.6    9:15/M             
       5    CINDY MOLINE                      GLENDALE  AZ          444   54       91      59:10.2    9:33/M             
       6    CARRIE WIEDMAIER                  PHOENIX  AZ           712   52      100      59:33.7    9:36/M             
       7    DEBORAH COY-CIRILLO               PHOENIX  AZ           132   51      103    1:00:05.4    9:41/M             
       8    LISA CHAVEZ                       QUEEN CREEK  AZ        95   53      110    1:00:22.8    9:44/M             
       9    AMANDA MCGENNIS                   PHOENIX  AZ           428   53      143    1:06:10.0   10:40/M             
      10    LINDA CHAVEZ                      LAVEEN  AZ             94   53      156    1:09:23.0   11:11/M             
      11    SANDY HUGHES                      SURPRISE  AZ          286   57      174    1:15:34.6   12:11/M             
      12    DEBBIE PEIL                       PHOENIX  AZ           500   51      176    1:16:14.5   12:18/M             
      13    JACQUETTA LEFORCE                 PHOENIX  AZ           366   54      185    1:23:33.0   13:29/M             
      14    MARGIE CAVOLINA                   PHOENIX  AZ            88   54      188    1:27:48.7   14:10/M             
Top

Female 60 to 69

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    DELEINE CHARETTE                  PHOENIX  AZ            91   61      153    1:08:03.9   10:59/M             
Top

Overall Male Overall Winners

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    DOMINIC CLARK                     GLENDALE  AZ          112   14        1      38:23.2    6:11/M             
       2    STEVE RINK                        CAVE CREEK  AZ        548   45        2      39:23.8    6:21/M             
       3    JUSTIN BOYD                       COTTONWOOD  AZ         61   20        3      41:13.3    6:39/M             
Top

Male 4 and under

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    LLOYD FOX                                               762    0       38      51:14.7    8:16/M             
Top

Male 7 to 8

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    SAM DICARO                                              748    8       42      51:57.6    8:23/M             
Top

Male 13 to 14

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    DEVON RIDENOUR                    PHOENIX  AZ           542   13      106    1:00:14.0    9:43/M             
Top

Male 15 to 19

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    GRANT ROLLIER                     PHOENIX  AZ           556   16       10      43:05.7    6:57/M             
       2    AARON GODFREY                     CAMP VERDE  AZ        231   17       11      43:06.2    6:57/M             
       3    ISAIAH CONTU-OWEN                                       786   16       21      47:20.6    7:38/M             
       4    JOEY DWORK                                              781   16       23      47:25.1    7:39/M             
       5    WILL MACGILLAVRAY                                       787   16       24      47:27.2    7:39/M             
       6    CLARK MAXWELL                     GOODYEAR  AZ          411   15       69      56:05.2    9:03/M             
Top

Male 20 to 29

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    ISAAC EASLEY                                            757   20       12      44:03.1    7:06/M             
       2    CHRISTOPHER LEBEAU                TEMPE  AZ             363   23       17      46:41.8    7:32/M             
       3    PETER KOSTYUN                     PHONEIX  AZ           343   28       19      46:53.5    7:34/M             
       4    PAUL MUNNINGER                    PHOENIX  AZ           462   26       39      51:20.8    8:17/M             
       5    JULIO VALENCIA                    TEMPE  AZ             682   20       41      51:47.2    8:21/M             
       6    ANTHONY FELIX                                           814   28       43      52:13.8    8:25/M             
       7    EMMANUEL MARTINEZ                 PHOENIX  AZ           404   24       45      52:35.2    8:29/M             
       8    DANA TEAHEN                                             821   29       48      53:04.4    8:34/M             
       9    JACOB DODSON                      PHOENIX  AZ           166   28      128    1:02:58.8   10:09/M             
      10    DAN GREEN                         PHOENIX  AZ           241   27      131    1:03:25.5   10:14/M             
      11    IAN WOELPER                       PHOENIX  AZ           724   27      134    1:04:02.9   10:20/M             
      12    ERIC SUNDVOLD                     INDEPENDENCE  MO      647   26      169    1:13:55.7   11:55/M             
      13    BRANDON FRIEDMAN                  AVONDALE  AZ          206   28      190    1:28:33.3   14:17/M             
Top

Male 30 to 39

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    RUSTY MACE                        CASA GRANDE  AZ       396   37        4      41:21.8    6:40/M             
       2    JASON COLLIER                     CHANDLER  AZ          113   37       14      44:45.4    7:13/M             
       3    DOUG PAUL                         PHOENIX  AZ           498   32       20      46:57.7    7:34/M             
       4    ROBB DOUGLAS                      PHOENIX  AZ           172   38       25      48:11.0    7:46/M             
       5    CRAIG PLENN                       PHOENIX  AZ           516   32       30      49:12.5    7:56/M             
       6    MICHAEL GARIBALDI                 SCOTTSDALE  AZ        218   36       58      54:44.4    8:50/M             
       7    ADAM SARVER                       PHOENIX  AZ           589   33       59      54:45.3    8:50/M             
       8    DERRICK DREWRY                    CHANDLER  AZ          176   38       62      55:01.1    8:52/M             
       9    WILLIAM CHAVIRA                   TEMPE  AZ             102   38       65      55:04.2    8:53/M             
      10    WILLIAM HENRY CAPLE III                                 813   30       93      59:14.7    9:33/M             
      11    COLLIN ROBERTS                    MESA  AZ              551   36      102    1:00:05.4    9:41/M             
      12    PAUL MONTOYA                      MESA  AZ              445   33      108    1:00:16.6    9:43/M             
      13    SUBIR MITRA                       SCOTTSDALE  AZ        441   38      113    1:01:33.6    9:56/M             
      14    KEN WILSON                        PHOENIX  AZ           716   39      114    1:01:38.8    9:56/M             
      15    MARK RODGERS                      PHOENIX  AZ           553   39      139    1:05:37.3   10:35/M             
      16    MATT CARPENTER                    CHANDLER  AZ           85   35      140    1:05:37.6   10:35/M             
      17    ERIC WOCHNER                      GOODYEAR  AZ          722   34      149    1:06:57.9   10:48/M             
      18    REV. JOHN CAULFIELD               BETHESDA  MD           87   36      155    1:08:39.0   11:04/M             
      19    MICHAEL HILL                      PHOENIX  AZ           277   38      159    1:10:28.0   11:22/M             
Top

Male 40 to 49

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    BRIAN MAAS                        PLYMOUTH  MN          392   48        5      41:32.8    6:42/M             
       2    BOB CARSON                                              780   48        7      42:01.9    6:47/M             
       3    MICHAEL CONNOLLY                  AVONDALE  AZ          121   45       13      44:32.7    7:11/M             
       4    JOEL PIEPER                       CINCINNATI  OH        508   43       15      46:06.0    7:26/M             
       5    CHUCK TAYLOR                      GILBERT  AZ           658   44       31      49:27.1    7:59/M             
       6    PASCAL BECQUART                   CHANDLER  AZ          774   49       32      49:57.7    8:03/M             
       7    STEVEN KITZKE                     PRIOR LAKE  MN        330   43       34      50:29.2    8:09/M             
       8    ROBERT GODFREY                    CAMP VERDE  AZ        229   48       35      50:35.3    8:10/M             
       9    SCOTT SUTER                       BURNSVILLE  MN        648   48       37      50:47.0    8:11/M             
      10    KEVIN CASSAVAUGH                  MESA  AZ               86   45       46      52:36.4    8:29/M             
      11    DAVID GARCIA                      CHANDLER  AZ          214   47       49      53:15.5    8:35/M             
      12    JEFFREY SILVER                    NEWARK  DE            619   43       54      53:30.9    8:38/M             
      13    HENRY FAJARDO                     LAVEEN  AZ            188   46       60      54:51.9    8:51/M             
      14    KEITH WERTMAN                     PHOENIX  AZ           707   44       71      56:21.7    9:05/M             
      15    ROBERT BRUCE JR                   AVONDALE  AZ           72   46       75      56:53.7    9:10/M             
      16    CHAD LENTZ                        MARICOPA  AZ          368   41       82      58:07.2    9:22/M             
      17    JOE DICARO                                              749   46       89      59:00.0    9:31/M             
      18    JEFFREY POWERS                                          758   47      104    1:00:06.7    9:42/M             
      19    KEN FERREL                                              804   46      111    1:00:32.6    9:46/M             
      20    CRAIG STENDER                     PHOENIX  AZ           642   43      130    1:03:21.9   10:13/M             
      21    MIKE GLAWE                        PHOENIX  AZ           227   44      154    1:08:15.4   11:00/M             
Top

Male 50 to 59

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    JACK DONG                         GLENDALE  AZ          168   51       16      46:15.9    7:28/M             
       2    ARTHUR MOORE                      PRESCOTT VALLEY  AZ   446   50       27      48:15.4    7:47/M             
       3    STEVE COSENTINO                   GILBERT  AZ           128   55       66      55:56.7    9:01/M             
       4    BILLY WISE                        PHOENIX  AZ           721   53       72      56:23.5    9:06/M             
       5    DANIEL JIMENEZ                    GOODYEAR  AZ          298   56       73      56:26.2    9:06/M             
       6    SHERWOOD UNDERDOWN                SCOTTSDALE  AZ        679   59       83      58:14.7    9:24/M             
       7    SCOTT GRIMDITCH                   PHOENIX  AZ           245   55       92      59:13.8    9:33/M             
       8    SCOTT WHITFIELD                   SCOTTSDALE  AZ        708   50       98      59:29.3    9:36/M             
       9    HARRY PHILLIPS                    SCOTTSDALE  AZ        506   50       99      59:29.5    9:36/M             
      10    DANIEL GARZA                      PHX  AZ               220   53      105    1:00:13.3    9:43/M             
      11    WILLIAM KOHN                      GLENDALE  AZ          342   50      117    1:02:07.9   10:01/M             
      12    TERRY MURPHY                      GILBERT  AZ           464   54      118    1:02:08.5   10:01/M             
      13    BILL DINGES                       SCOTTSDALE  AZ        162   55      166    1:12:26.6   11:41/M             
      14    LARRY JONES                       ODESSA  MO            304   59      182    1:21:14.7   13:06/M             
Top

Male 60 to 69

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    HANK LARSEN                                             753   69       22      47:23.1    7:39/M             
       2    EDDIE CARLIN                                            770   65       40      51:44.4    8:21/M             
       3    FR DALE JAMISON                   PHOENIX  AZ           293   63       55      54:07.9    8:44/M             
       4    ADALBERTO ROMO                    TUCSON  AZ            561   68       57      54:13.0    8:45/M             
       5    BOB HANSEN                        SCOTTSDALE  AZ        261   66       86      58:47.6    9:29/M             
       6    C DAHM, JR.                       PHOENIX  AZ           139   63       95      59:18.4    9:34/M             
       7    MARTY MICHELSON                   GILBERT  AZ           433   63      116    1:02:04.3   10:01/M             
       8    JOHN JONES                        ODESSA  MO            305   60      152    1:07:53.9   10:57/M